Про нас

Всеукраїнський фестиваль Тараса Шевченка «Ше.Fest» – це більше ніж музика. Передусім це Тарас Шевченко, який у нас не лише молодий і актуальний, а й близький кожному. Чотири роки наша команда працює над тим, щоби «Кобзар» був зрозумілий усім. Окрім Шевченківської теми, у нас є кілька принципових моментів, яких ми дотримуємося в організації події.

Перша – це благодійність. Ми збираємо гроші на українських військових.

Другий принцип – ми безалкогольна подія. Адже дотримуємося думки, що дуже гарно можна відпочивати з музикою, словом і гарними людьми. Тому в період фесту в селі Моринці заборонений продаж алкогольних напоїв.

Третій принцип – ми фестиваль для своїх і нам дуже важливо, щоби кожен відвідувач почував себе комфортно.

І звісно ж, нам дуже цікавий Шевченко. Як нагадування про це – в кожному куточку локації ви в тому переконаєтесь. Для нас дуже важливо не робити із геніального уродженця Моринців чогось скандального чи того, що не відповідає дійсності. Ми не прагнемо, щоби шевченкознавці закидали нас помідорами й прокльонами – ми з ними активно співпрацюємо й хочемо показати адекватну правду про митця. Акуратно, спокійно, розмірено, цікаво й незабутньо.

Саме тому на відвідувачів чекає музична сцена, просвітницька галявина, ярмарок майстрів, майстер-класи, художня галявина, дитяча галявина, ніч українського кіно, театральна сцена, наметове містечко, територія їжі, книжковий ярмарок, нічна акустика.

Локація нашого фестивалю ділиться на кілька зон:

 • Музична сцена, де виступлять сучасні авторитетні україномовні артисти;
 • Просвітницька галявина, де відбуваються гутірки, лекції, театральні перформанси, поетичний батл, акустичні виступи та багато іншого. Головна її мета – доносити інформацію про Шевченка, про Україну і сучасність – цікаво і з перших вуст. А також – показати різнобічність сучасної літератури та музики. В інтерпретації Шевченка та не тільки;
 • Народний ярмарок й територія майстер-класів. Ми прагнемо перенести в добу, у якій жив та творив Шевченко через майстрів народної творчості;
 • Галявина художника: ми прагнемо об’єднати навколо нашої ідеї сучасних митців, адже Шевченко був і майстром пензля;
 • Нічний кінозал: ми показуємо найцікавіші українські фільми за останній час;
 • Дитяча галявина: ми хочемо, щоби до нас приїздили з родинами й малеча відпочивала разом із нами правильно, з Україною в серці.
 • Наметове містечко: ми пропонуємо пожити на малій батьківщині Великого Тараса принаймні кілька днів.
 • Нічна акустика: на якій виступлять талановиті українські гурти в романтичні атмосфері в центрі села з ватрою та біля затишного озера.
 • Книжковий ярмарок, де можна придбати книжкові новинки провідних видавництв України.
 • Територія їжі: тут ніхто не лишиться голодниим.

Цього року гасло фестивалю – «Твоя країна. Твоя боротьба». Цитата Шевченка «За вас правда, за вас слава. І воля святая…»

Мова виступів на фестивалі – 100 % українська (є окремі випадки, коли цитують російськомовну творчість Тараса Шевченка, але це відбудеться вперше лише 2017 року ).

Ми завжди відбувались лише в селі, де народився Тарас. Тобто в найкращій точці планети –Моринцях (Звенигородського р-ну Черкаської обл.)

Хроніка фестивалів «Ше.Фест»

 • 16-17 серпня 2014 р. перший Всеукраїнський фестиваль до 200-річчя Тараса Шевченка «Ше.Фест» під  гаслом «Територія твого духу!»
 • 22 – 23 серпня 2015 – другий Всеукраїнський фестиваль Тараса Шевченка «Ше.Фест» під гаслом «Еволюція твого духу!»
 • 13-14 серпня 2016 – третій Всеукраїнський фестиваль Тараса Шевченка «Ше.Фест» під гаслом «Твоя незалежність!» (до 25-річчя незалежності України) з цитатою Шевченка «І на оновленій землі врага не буде…»

Організатори:

sokil-298x300

gerb-236x300

Герб_Моринців