Про нас

Громадська організація “Фестиваль Тараса Шевченка “Ше.Фест”” зареєстрована 29 листопада 2023 року. Але насправді має довгу історію та, щоб зареєструватись пройшла 10 років випробувань без умовностей.

16 серпня 2014 року у селі Моринці відбувся перший фестиваль, який був присвячений Шевченку – “Ше.Фест”. Він передував величезній підготовці у постмайданний період, час, коли напала росія і почалась війна, час, коли, здавалося б точно не до фестивалів. Але команда постмайданівців вирішила зробити дуже скромну подію і зібрати на тепловізор для земляка Тараса Шевченка, який тоді перебував на фронті. Тим самим закрити багато потреб того часу – молоді відсвяткувати 200-річний ювілей своєрідним паломництвом у місце, де він народився та закрити потреби на фронті.

Натомість тоді вдалося закрити не лише ці запити, а й заснувати мистецьку подію, яка згодом переросте у цілий рух любителів Шевченка.

Серед людей, які долучились до заснування події були:

Юлія Капшученко, Дмитро Колоша, Тетяна Моцак, Надія Андрікевич, Лариса Лавренчук, Юрій Ботнар, Сергій Позивайло, Альона Вишневська, Марія Поливач та Віталік Калініченко.

Далі було багато фестивалів і супутніх проєктів, серед яких був конкурс пісень на слова Шевченка “Ше.Пісня” та “Відео.Кобзар”. І все ж це вже давно щось більше за об’єднання людей в рамках певної ідеї чи просто ГО. Це українське комфортне ком’юніті, де раді своїм.

Засновниками ГО стали:

Юлія Капшученко-Шумейко – голова ГО

Дмитро Колоша – заступник голови

Олександр Висоцький – заступник голови.

Приєднуйся і ти до нашої команди однодумців!